Ученици от начален етап на СУ „Свети Климент Охридски“ – Ловеч осъществиха
образователна екскурзия до град София, която съчета познание, вдъхновение и
незабравими преживявания.
По време на посещението си децата разгледаха Национален музей „Земята и хората“ –
едно от най-богатите минераложки пространства в страната. Музеят впечатлява с колекция
от над 20 000 експоната, подредени в разнообразни тематични изложби.
Особен интерес у учениците предизвикаха експозициите с гигантски кристали –
внушителни образци, съизмерими с човешки ръст, които разкриват красотата и силата на
природата. Децата с любопитство разгледаха и богатата колекция от скъпоценни камъни,
представяща разнообразието от ценни минерали от цял свят.
Обядът премина в приятна и непринудена атмосфера под формата на пикник в Южен парк,
където децата имаха възможност да се насладят на природата, да играят и да споделят
впечатленията си от преживяното до момента.
Следобедната програма продължи с посещение на Музейко – интерактивен детски научен
център, който предизвика истински възторг сред учениците. Чрез разнообразни
експерименти, игри и занимания те откриваха научни принципи по забавен и достъпен
начин.
Екскурзията „Училище на колела“ се превърна в ценен образователен и емоционален опит,
който ще остане дълго в съзнанието на децата.
Ръководството на СУ „Св. Кл. Охридски“ изразява благодарност към преподавателите и
родителите за съдействието при организирането на инициативата, както и към домакините
от музеите за топлото посрещане и вдъхновяващата среда.








СУ " Св. Климент Охридски" – гр. Ловеч