Учители от СУ „Св. Климент Охридски“ – Ловеч представиха добри практики на регионален форум за приемственост в образованието

На 29 април 2026 г. в град Ловеч се проведе Регионалният форум на тема „Приемственост
детска градина – първи клас: добри практики и предизвикателства“, организиран от РУО –
Ловеч, с домакин СУ „Св. Климент Охридски“ – Ловеч.
В рамките на форума активно участие взеха двама изявени педагогически специалисти от
Гимназията – г-жа Соня Денчева и г-жа Соня Петрова, които споделиха свои добри
практики, насочени към осигуряване на плавен преход между детската градина и началния
етап на образование.
Г-жа Соня Денчева представи интегриран урок за междупредметно взаимодействие
„Вълшебната паста пътува“, който акцентира върху ученето чрез преживяване,
креативност с активно участие на децата от ЦДГ „Мария Сиркова“. Чрез практиката се
стимулира интересът към ученето и се подпомага адаптацията на бъдещите
първокласници.
От своя страна, г-жа Соня Петрова изложи разработката на тема „Благовещение –
традиции, знание и грижа за природата“, която съчетава българските традиции с
екологично възпитание и изграждане на ценности у децата още в ранна училищна възраст.
Форумът предостави възможност за професионален диалог, споделяне на опит и
обсъждане на актуални предизвикателства пред учителите от детските градини и
началните училища в региона.
СУ „Св. Климент Охридски“ – Ловеч за пореден път утвърди своята роля като активен
участник и домакин на значими образователни събития, насочени към повишаване
качеството на образованието и подкрепа на педагогическите специалисти.